česky | english

 

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku

Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Bude determinováno
Celkem (s DPH)
Pokračovat v nákupu Objednat

BLUELAB měřák PH, EC i teploty

Měří EC, PH a teplotu.

Záruka 5 let a 6 měsíců pro pH elektrodu.

Dostupnost: do 5ti dní

cena 6 990 Kč

Méně Více

Kombinovaný měřič Bluelab je přenosný pH, EC a měřič teploty. Pokud se vyskytnou problémy se žlutými listy nebo s pomalou inhibicí růstu, přístroj Bluelab Combo Meter rychle ukáže, zda je každý parametr v souladu s požadavky rostlin. Opravy lze rychle provést tak, aby se růst rostlin vrátil zpět na správnou stopu. Kombinovaný měřič Bluelab má dvě elektrody pro měření pH a jednu pro EC a teplotu. Při čtení je jednoduše vložte do řešení a vybrané čtení se zobrazí na obrazovce. Kalibrace pH sondy je jednoduchá, pH elektroda je vyměnitelná, takže můžete tento měřič používat po mnoho let. Elektroda EC / teplota nemusí být kalibrována, protože je zablokována během výroby. 5 let záruka a 6 měsíční záruka na pH elektrodu.  

Rostlina absorbuje vodu skrz kořeny, zbytek vody, který se nepoužívá k růstu, se uvolňuje skrz buňky v listí. Ať jste kdekoli, některé půdy potřebují některé prvky. V hydroponii je třeba si být jisti, že živiny jsou vždy k dispozici ve správném poměru. Potřebujete vědět přesně množství živin a to je to, proč se používají naše přístroje Bluelab. Protože pokud je příliš silná zálivka, může to vést k přeživení/spálení. To znamená že rostlinné tkáně mohou být zničeny. Nicméně, když je médium příliš slabé, rostliny budou podvyživeny. Výsledkem bude nedostatek živin a špatný růst a kvetení. Jak řídit sílu živin? Nemusí to být vůbec těžké. Samozřejmě, existuje mnoho různých metrů, monitorů, kalibračních kapalin atd. Nenechte se nevyděsit. Pokud jste připraveni zjistit, co je nezbytné, pak vám zajistíme, že budete mít dobré výsledky ve svých plodinách. Když hovoříme o ochraně rostlin, máme na mysli ochranu proti hmyzu a nemocem. Nejlepším řešením je udržovat čistotu. Zjistit zda rostliny příjmají optimální množství živin je díky správnému měření pH. Jsou zde dvě věci, které sem patří. A pH je vodítkem pro obě. Hodnota pH vašeho roztoku bude buď kyselejší nebo více alkalická. Měření pH vám ukáže jeden z nich. pH je ukazatel kyselosti a jejího protikladu, alkality v roztoku. Přírodní pH je 7,0. Kyselost se měří pod 7,0 pH. Alkalita se však měří nad 7,0 pH. Pokud je roztok příliš kyselý nebo velmi alkalický, může způsobit blokování některých prvků důležitých pro růst, které nebudou absorbovány kořenovou strukturou. Většina živin absorbovaných rostlinami je k dispozici v mírně kyselém pH. Doporučený rozsah pH pro rostliny pěstované v:

- roztok (hydroponie) 5,5-6,3 pH

- půda 6.2-7.2 pH

Měření pH je stejné po celém světě. Měřítko začíná od 0,0 do 14,0 pH. Hodnota pH 7.0 je střední nebo neutrální. Je to rozdíl mezi vysokou kyselostí a vysokou alkalitou.

Pod 7 = kyselá reakce, směrem k 1

Nad 7 = více a více alkalické reakce, nahoru k 14

Úroveň pH zůstává stejná po dlouhou dobu, existují malé změny, které jsou normální. Řekněme z 5,8 až 5,5 za pár dní.

V hydroponii: Většina rostlin preferuje pH menší než 7,0. Průměrná hodnota těchto plodin je 6,3 pH. To znamená, že roztok je mírně kyselý. Pro roztok se obvykle používá míra pH 5,5 až 6,3. Toto rozmezí zajišťuje nejlepší stravitelnost základních živin dodávaných rostlinám.

V půdě: Doporučený rozsah pH pro plodiny v půdě je 6,2-7,2. To bude vždy indikativní a ne absolutní. Klíčovými faktory jsou:

1. Druhy půdy

2. Hnojení a typ hnojiv

3. Teplota půdy

EC vodivost

Proč měříme EC? Abychom mohli "dobře" krmit své rostliny, potřebujeme vědět, kolik dokážou přijmout potravin. Měření EC vodivosti nám umožňuje přesné měření koncentrace hnojiva v roztoku. Takže pochopení vodivosti vám pomůže pochopit potřeby rostliny. Také vám ušetří peníze. Proč EC? Je to jednoduché. Čistá nebo destilovaná voda neobsahuje sůl, takže nemá elektrickou vodivost. Nemá tedy žádné jídlo pro rostliny, které potřebují minerály. Když přidáte minerály, vytvoříte EC. Soli rozpuštěné ve vodě umožňují vedení elektřiny. Čím více minerálních solí přidáte, tím více se zvyšuje vodivost. Měření EC vodivosti vám řekne, jak velká je koncentrace hnojiv ve vodě.

Vlastnosti měřiče:

V sadě jsou dva sáčky pro kalibraci pH elektrody po 20ml: jedno pH-4,0, druhé pH-7,0

Provoz pH, EC / živiny (EC, CF, ppm 500 ppm a 700) a teploty (° C, ° F)

Lehký a přenosný

Velký, čitelný displej

Jednoduché stisknutí tlačítka kalibrace pH

Indikátor kalibrace pH Úspěšný

Nevyžaduje kalibraci teploty a EC

Rozsahy indikátorů rozsahu (NAD a POD)

Indikátor vybité baterie

Včetně 2 alkalických baterií AAA

Včetně automatické funkce

- Záruka 5 let a 6 měsíců pro pH elektrodu.

- Po použití měřiče ho vždy opláchněte čistou vodou a vložte do kapaliny KCL!

Pamatujte si!

- elektroda elektroměru musí být vždy vlhká a pouze v kapalině KCL.

- Neukládejte elektrody v obrácené, destilované nebo deionizované osmóze - ztráta záruky, elektroda změní barvu.

- zem musí být vlhká.

- Doporučujeme provést kalibraci nejméně jednou za 30 dní. Měřič má funkci připomenutí 30 dnů.

- kalibrace se provádí v pořadí PH7 a potom PH4.