česky | english

 

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku

Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Bude determinováno
Celkem (s DPH)
Pokračovat v nákupu Objednat

Vertikální hydroponický systém - 4SV

Množství sazenic:

98ks větších rostlin např. keříčková rajčata, čili papričky..

196ks menších rostlin např. bazalka, oregáno...

cena 54 900 Kč

11006

Méně Více

Tento systém je určen pro ty, kteří jsou omezeni čtverečními metry. I zde je využít maximální potenciál prostoru a světla v něm.

Jedná se o hydroponické zařízení využívající techniku živného filmu (NFT-Nutrient film technique), které je uspořádáno do vertikální pěstební soustavy se samotížným protékáním živné vody k pěstovaným rostlinám.

V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla(eliminace tvorby řas).

Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.

Ani tento systém nezaostává v produkci, a to proto, že umožňuje na ploše cca 2,25m² hospodařit s plochu cca 7,2m². Teoreticky může být až třikrát výkonnější než horizontální systémy, a z pravidla jsou na něm dva až dva a půlkrát tak vysoké sklizně, při stejně výkonné osvětlení. kdy každé světlo osvětluje až třikrát větší plochu než u horizontálních systémů.

Dále se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čištěním znovu použitelného materiálu (keramzitu). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost.Pěstební nádoby se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Náš systém může být použit také jako systém aquaponický. 

Pěstební systém je vhodný na pěstování chili paprik, sladké papriky, rajčat, bazalky, oregana, špenátu

Pěstební systém není vhodný k pěstování kořenem se rozmnožujících rostlin, jako je máta.

Osvětlení, chladiče vody pro hydroponii TECO, ani cooltuby s potrubím, které jsou zobrazeny na fotografiích nejsou součástí dodávky hydroponického systému. Vše je  možné dokoupit zvlášť.

Rozměry:

Technická data:


Doporučené osvětlení:    

2x 400-600 W

Výkon čerpadla: 

40 W

Počet stran:

4

Délka strany:

1500 mm

Počet pěstebních nádob na straně:

7 ks

Obsah rezervoáru:

140 l

Celková výška systému:

2475 mm

Doporučený prostor:

DxŠxV 2600x1600x2500

Reálný prostor podlahy:

2,25 m²

Reálný min. pěstební prostor:

7,2 m²