česky | english

 

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku

Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Bude determinováno
Celkem (s DPH)
Pokračovat v nákupu Objednat

Vertikální hydroponický systém - 5SM

Množství sazenic:

70ks větších rostlin např. keříčkové rajčata ,čili papričky..

140ks menších rostlin např. bazalka, oregano...

cena 44 900 Kč

Méně Více

Tento model pěstebního systému je určen do prostor s omezenou výškou, je zde také využit maximální potenciál prostoru a světla v něm.

Jedná se o hydroponické zařízení využívající techniku živného filmu (NFT-Nutrient film technique), které je uspořádáno do vertikální pěstební soustavy se samotížným protékáním živné vody k pěstovaným rostlinám.

V tomto systému není žádné pevné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla(eliminace tvorby řas).

Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.

Tento systém umožňuje na ploše cca 2,5m² hospodařit s plochu cca 5m². Teoreticky může být dvakrát výkonnější než horizontální systémy, a z pravidla jsou na něm až dvakrát tak vysoké sklizně, při stejně výkonné osvětlení. Je to také v hospodárném využití světla uprostřed pětiúhelníku, kdy světlo osvětluje mnohem větší plochu než u horizontálních systémů.

Dále se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu, ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čistěním znovupoužitelného materiálu (keramzitu..). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost. Pěstební nádoby se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Náš systém může být použit také jako systém aquaponický.

Osvětlení, chladiče vody pro hydroponii TECO, ani cooltuby s potrubím, které jsou zobrazeny na fotografiích nejsou součástí dodávky hydroponického systému. Vše je  možné dokoupit zvlášť.

Rozměry:

Technická data:

Doporučené osvětlení:    

400/600/1000 W

Výkon čerpadla: 

40 W

Počet stran:

5

Délka strany:

1250 mm

Počet pěstebních nádob na straně:

4 ks

Obsah rezervoáru:

140 l

Celková výška systému:

1775 mm

Doporučený prostor:

DxŠxV 2800x2200x2000

Reálný prostor podlahy:

2,5 m²

Reálný min. pěstební prostor:

5 m²