česky | english

 

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku

Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Bude determinováno
Celkem (s DPH)
Pokračovat v nákupu Objednat

Vertikální hydroponický systém - 1SV

Počet sazenic:

25ks větších rostlin např. keříčková rajčata, čili papričky..

49ks menších rostlin např. bazalka, oregáno...

cena 14 900 Kč

11002

Méně Více


Tento systém je vhodný pro vstupní haly, recepce, chodby, ale i do prostorů s velmi malou plochou podlahy. Systém je nutné ukotvit na pevnou stěnu dle manuálu.

Jedná se o hydroponické zařízení využívající techniku živného filmu (NFT-Nutrient film technique), které je uspořádáno do vertikální pěstební soustavy se samotížným protékáním živné vody k pěstovaným rostlinám.

V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla(eliminace tvorby řas).

Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.

Dále se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čistěním znovu použitelného materiálu(keramzitu). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost.
Pěstební nádoby  se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Náš systém může být použit také jako systém aquaponický.

Pěstební systém je vhodný na pěstování chilli paprik, sladké papriky, rajčat, bazalky, oregana, špenátu. Možnost pěstovat microgreens s použitím juty, kokosové rohože, rockwool.

Lampa, odraz lampy, LED osvětlení, chladiče vody pro hydroponii TECO ani cooltuby s potrubím, které jsou zobrazeny na fotografiích nejsou součástí dodávky hydroponického systému. Vše je  možné dokoupit zvlášť. 

Technická data:

Doporučené osvětlení:    

2x 100-400 W

Výkon čerpadla: 

40 W

Počet stran:

Délka strany:

960 mm

Počet pěstebních nádob na straně:

7 ks

Obsah rezervoáru:

50 l

Celková výška systému:

2400 mm

Doporučený prostor:

DxŠxV 1200x1200x2500

Reálný prostor podlahy:

1 m²

Reálný min. pěstební prostor:

1,8 m²