česky | english

 

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku

Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Bude determinováno
Celkem (s DPH)
Pokračovat v nákupu Objednat

Vertikální hydroponický systém - 3SV

Množství sazenic:               

74ks větších rostlin např. keříčkové rajčata, papriky..

147ks menších rostlin např. bazalka, oregano...


cena 44 900 Kč

11004

Méně Více

Tento systém je určen pro ty, kteří jsou omezeni šířkou i hloubkou prostoru. I zde je využit velmi vysoký potenciál prostoru a světla v něm.  

Jedná se o hydroponické zařízení využívající techniku živného filmu (NFT-Nutrient film technique), které je uspořádáno do vertikální pěstební soustavy se samotížným protékáním živné vody k pěstovaným rostlinám.

V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla(eliminace tvorby řas).

Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.

Tento systém umožňuje na reálné ploše cca 2,25m² pohodlně hospodařit s plochu cca 5,4m². Teoreticky může být až dva a půl krát výkonnější než horizontální systémy, a z pravidla jsou na něm až dvakrát tak vysoké sklizně, při stejně výkonném sodíkovém  osvětlení. Je to také v hospodárném využití světla uprostřed čtyřúhelníku, kdy každé světlo osvětluje více než dvakrát větší plochu než u horizontálních systémů.

Na pomyslnou čtvrtou, truhlíky neosazenou stranu systému doporučujeme při použití sodíkové výbojky umístit v bezpečné vzdálenosti od zdroje světla odnímatelnou odrazovou plochu pro zvýšení účinnosti výbojek.

Tento pěstební systém se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čištěním znovu použitelného materiálu(keramzitu). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost. Pěstební nádoby  se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Náš systém může být použit také jako systém aquaponický.

Pěstební systém je vhodný na pěstování chilli paprik, sladké papriky, rajčat, bazalky, oregana, špenátu.

Pěstební systém není vhodný k pěstování kořenem se rozmnožujících rostlin, jako je máta.

Osvětlení, chladiče vody pro hydroponii TECO, ani cooltuby s potrubím, které jsou zobrazeny na fotografiích nejsou součástí dodávky hydroponického systému. Vše je  možné dokoupit zvlášť. Technická data:

Doporučené osvětlení:    

2x 400-600 W

Výkon čerpadla: 

40 W

Počet stran:

3

Délka strany:

1500 mm

Počet pěstebních nádob na straně:

7 ks

Obsah rezervoáru:

140 l

Celková výška systému:

2400 mm

Doporučený prostor:

DxŠxV 1600x1600x2500

Reálný prostor podlahy:

2,25 m²

Reálný min. pěstební prostor:

5,4 m²